středa 16. září 2015

Poprázdninové změny v připojení do některých registrů

Po prázdninách se hned tři provozovatelé významných registrů informací o firmách v ČR rozhodli nasadit nové verze svých služeb. Pro nás to znamená, že během velmi krátkého období několika týdnů musíme významně zasáhnout do konektorů připojujících CreditCheck do následujících registrů.

Insolvenční rejstřík v nové verzi

ISIR už před prázdninami oznámil ukončení provozu původní verze své webové služby k 16.9.2015. Na naší straně je připojení na novou verzi služby insolvenčního rejstříku připraveno a otestováno. Dnes se k nové službě připojíme a budeme testovat ostrá data. Ačkoli předem žádný negativní vliv změn na data v CreditChecku neočekáváme, nelze jej na 100 % vyloučit. Proto budeme především v prvních dnech po spuštění věnovat datům z ISIR zvýšenou pozornost.
V souvislosti s distribucí nových verzí budou služby insolvenčního rejstříku 16.9.2015 od 17:00 do 20:00 hodin nedostupné.

Obchodní rejstřík opraven?

Po dlouhém čekání na použitelnou verzi obchodního rejstříku to vypadá, že jsme se 9.9.2015 konečně dočkali. První testy nasvědčují že některé chyby sice stále nebyly odstraněny, ale po úpravách na naší straně bychom mohli aktualizaci brzo znovu spustit. Poté se ještě k celé situaci kolem obchodního rejstříku vrátíme a celou anabázi popíšeme.

Centrální evidence exekucí 4 dny mimo provoz

Provozovatel databáze Centrální evidence exekucí převádí službu na nový formát. Z tohoto důvodu od pátku 25. září od 16.00 do 8.00 úterý 29. září 2015 databáze Centrální evidence exekucí zcela mimo provoz a nebude tedy možné dělat dotazy do CEE.
S novou verzí souvisí i ukončení provozu původního API, kterým se CreditCheck do CEE připojuje. Předpokládáme, že se do stanoveného termínu stihneme na nové API připojit. Pro naše koncové zákazníky by tato změna v API neměla nic znamenat.

Pokud vás v souvislosti s těmito změnami cokoli zajímá, napište nám.

Žádné komentáře:

Okomentovat