pondělí 27. dubna 2015

Představujeme nový CreditCheckList

Při dlouho plánované změně grafiky webů creditcheck.cz a creditcheck.sk jsme se rozhodli osvěžit také report CreditCheckList. Na informační hodnotě našich produktů pro koncové uživatele pracujeme od začátku CreditChecku v roce 2010 neustále a po celou dobu několikrát do měsíce nasazujeme nové verze s různými vylepšeními a novými daty. Grafická část na druhou stranu už nějaký čas stála na okraji našich priorit, takže nezbývalo než vše napravit.

Dnešního dne spouštíme do ostrého provozu novou verzi reportů CreditCheckList. Jako první byl nasazen report pro Slovensko, přičemž Česko bude následovat v nejbližších dnech. Protože až na data a pár drobností jsou reporty v obou zemích stejné, vyplatí se věnovat pozornost následujícím řádkům našim uživatelům z obou zemí.

Prohlédněte si přehled nejdůležitějších změn reportu CreditCheckList.

Vyhledávací formulář na jednom řádku


Vyhledávací formuláře jsou nyní dva. Pro oba je společné sjednocení původních dvou vyhledávacích polí (pro ič a pro název) do jediného řádku.

Na homepage je vyhledávací formulář na nepřehlédnutelném místě v úvodu stránky.


Na ostatních stránkách webu je vyhledávací formulář vyvolán plovoucím tlačítkem "Prověřit firmu", které je umístěno v horní pravé části obrazovky.

Report CreditCheckList

Mysleli jsme na rostoucí počet uživatelů, kteří k našim službám přistupují i z mobilu nebo tabletu. Všechny stránky včetně CreditCheckListu jsou proto optimalizovány pro zobrazení na mobilních zařízeních.

Většina změn na reportu se týká designu a v menší míře i funkčnosti.
Hned v úvodní části jsme přistoupili ke sloučení dvou dominantních prvků: semaforu a výsledků credit risk kontrol.

Původní graficky výrazný semafor ustoupil skromnější textové verzi. Získaný prostor byl využit  pro výpis credit risk kontrol přehledně rozčleněných dle jednotlivých barev dílčích semaforů. A jak vidíte na obrázku, vznikl prostor i pro umístění údaje o doporučeném kreditním limitu (CZ/SK) a skóre (zatím pouze CZ).
Při rolování reportem dojde k ukotvení horní lišty, na které je uveden název prověřované společnosti. S volným prostorem na liště počítáme s využitím pro funkce, které naši uživatelé požadují. Jako první je tady funkční tlačítko "rozbal/sbal všechno". Jak asi tušíte, kliknutím na toto tlačítko se v jednu chvíli otevřou všechny sekce reportu.Nový CreditCheckList si prohlédněte zde.  

Žádné komentáře:

Okomentovat