úterý 19. února 2013

Rizikový daňový subjekt/plátce DPH ve Slovenské republice

Novější informace týkající se rizikových daňových subjektů na Slovensku najdete v článku Rizikový daňový subjekt (SR) vs. nespolehlivý plátce DPH (ČR) - postřehy z praxe.

Na Slovensku vstoupila 1.10. 2012 v platnost podobná zákonná úprava, která v ČR řeší od 1.1. 2013 institut nespolehlivého plátce DPH. Zatímco v Česku dnes (19.2. 2013) stále ještě čekáme na označení prvního nespolehlivého plátce, SK úřady už 4.2. představily veřejnosti první firmy s označením "rizikový daňový subjekt". A my můžeme oznámit, že tyto rizikové daňové subjekty jsou už také v databázi Creditcheck.Rizikový daňový subjekt SK firma - ukázka reportu CreditcheckList

Seznam plátců u kterých nastaly důvody ke zrušení registrace k DPH obsahuje přes 1 400 firem. Pokud by české finanční úřady při zařazování firem na seznam nespolehlivých plátců DPH měřily stejným metrem jako slovenské, měli bychom se brzy těšit na cca 3 000 nespolehlivých plátců. Asi to takto hrubě počítat nejde, ale necháme se překvapit.

O našich informačních službách týkajících se tématu nespolehlivý plátce DPH v ČR  najdete více v tomto článku, případně na produktové stránce monitoring nespolehlivých plátců.

Pokud potřebujete pravidelně sledovat zda Váš slovenský zákazník není rizikový daňový subjekt (nebo nedluží na sociálním pojištění, na zdravotním pojištění, není v konkurzu atd...), obraťte se na nás.