čtvrtek 6. prosince 2012

Připravujeme se na registry nespolehlivých plátců DPH v ČR a SR

V České i Slovenské republice chystají finanční úřady zveřejňování seznamů nespolehlivých plátců DPH. Zařazení Vašeho obchodního partnera na tento seznam bude mít přímý dopad na ručení za daň.

Výskyt firmy v registru nespolehlivých plátců bude automaticky znamenat přidělení červeného semaforu Creditcheck, který je dostupný uživatelům několika desítek podnikových informačních systémů v ČR a SR nebo na našem webu.

Stav příprav registrů sledujeme a zde je souhrn posledních dostupných informací:

Creditcheck CZ

Data o stavu registrace k DPH už dnes pravidelně aktualizujeme ze dvou nezávislých informačních zdrojů. Předpokládáme, že údaje o nespolehlivých plátcích a o evidovaných bankovních účtech pro platební styk se objeví alespoň v jednom z nich. Čekáme na schválení zákona o DPH a data ze vzniklého registru zapracujeme do naší databáze jakmile budou k dispozici.


Přehled služeb řešících nespolehlivého plátce v ČR je zde.

Creditcheck SK

Už dnes zpracováváme data o daňových dlužnících za roky 2010, 2011. Nově bude Finanční ředitelství SR vyvěšovat seznam plátců, kterým byla registrace zrušena z důvodu neplacení DPH nebo kvůli jinému závažnému porušení povinností. Finanční ředitelství očekává publikaci prvního seznamu na začátku roku 2013.


Aktuálnější informace o rizikových daňových subjektech v Creditcheck SK si přečtěte v tomto článku. Případně můžete jít přímo na produktovou stránku pro monitoring nespolehlivých plátců a bankovních účtů.

Žádné komentáře:

Okomentovat